«Тарас Шевченко – України син»

Шевченко

           В Україні, починаючи з  березня місяця в бібліотеках, відзначаються дні вшанування пам’яті  Тараса Григоровича Шевченка.  В цьому році літературна шевченкіана була організована в рамках циклу заходів під назвою «Тарас Шевченко – України син».

        Ім’я, яке відоме далеко за межами нашої країни, творчість якого не залишає байдужим нікого. Геній українського народу, великий Кобзар, чудовий лірик, вражаючий художник, незабутній письменник, незрівняний поет, солдат та засланець, у якого забрали найцінніший скарб — папір та олівець — ось невеликий перелік тих слів, якими сміливо можна охарактеризувати Тараса Григоровича Шевченка.

  Життєвий і творчий шлях відомого українського митця пронизаний важкою низкою випробувань: переживаннями за втратами, розпачем та радістю, відданістю та спокутою…

            Тарас Шевченко — це людина, яка завжди боролася за свої переконання, за можливість втілювати і творити думки за допомогою художнього слова та пензля, за права кріпосного народу та право носити горде ім’я — українець.

            Це невмируще ім’я відоме у кожному куточку земної кулі, його твори перекладають десятками мов, а гостре, немов меч, слово, безсмертні твори та чудові малярські роботи назавжди залишили слід у серцях мільонів.

            Давно відійшла в минуле епоха, в якій жив і творив геніальний поет України, але і сьогодні думки, виражені в його творах, актуальні, саме тому великий майстер поетичного слова близький всім народам світу. Німецький письменник Альфред Курелла,  писав, що Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі. Жодна країна не дала іншого подібного поета, народного в повному розумінні цього слова, який би правдиво і безпосередньо висловив думки, настрої і сподівання широких мас пригнобленого народу, як це зробив Шевченко.

            В історії назавжди залишаються імена, які людство шанобливо пам‘ятає і якими пишається. Ця постать консолідує українську націю, об‘єднує українців. Сьогодні з ім‘ям Кобзаря безпосередньо пов‘язано збереження культурних та історичних традицій, духовних цінностей народу України.

Лауреати Національної пр. України ім.Т.Шевченка 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.