Соборна пам‘ять України

0_130122_00122 січня — знакова та знаменна дата у вітчизняному історичному календарі. Бо цього дня українці згадують про подію, що вплинула на процес становлення держави.

Історики відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія — об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу. Внаслідок фатальних невдач Української революції 1917-1921 років державність зберегти не вдалось. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге — духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу — фундаменту для побудови демократичної держави.

День Соборності України — це можливість заявити на весь світ, що українська нація -єдина, а її територія – неподільна.

На превеликий жаль,  боротьба українців за цілісність і незалежність триває й досі. Революція Гідності, анексія Кримського півострова, окупація східних земель, гібридна війна — чергові випробування й продовження боротьби, яка точилася не одне століття. Сьогодні, як ніколи раніше, виклики, що постали перед державою та кожним її громадянином, вимагають консолідації зусиль і єднання українського народу. Державотворення відбувається в умовах російської військової агресії. Жертвуючи своїм здоров’ям та життям, мільйони наших земляків стоять на східних рубежах держави, дивлячись в очі ворогові, щохвилини доводять: Україна — єдина та соборна, так само як і їхні попередники майже 100 років тому, відстоювали незалежність та соборність України.

Бажання українців жити у соборній, незалежній, цілісній та єдиній державі, ім’я якій — Україна, окриляє, змушує вірити у власні сили та надихає йти до перемоги.

історична довідка «Соборна пам‘ять України»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.