Міжнародний день обіймів

01          21 січня у всьому світі люди відзначають одне із найбільш незвичайних свят – Міжнародний день обіймів. Його заснували у1986 році в Америці. Це був якийсь протест на постійно зростаючу напругу, своєрідний заклик до вияву щирих, дружніх почуттів, який не просто помітили, а й підтримали і поширили по всьому світу.

Прості і дружні обійми, позбавлені всякої двозначності, здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою, внести якийсь спокій у буденну суєту, переповнену не тільки нескінченними турботами, а й тривогами.

За традицією у цей день можна обіймати усіх, навіть незнайомих людей. Кажуть, що дружні обійми допомагають людям обмінюватися душевним теплом, дарують почуття спокою.

imagesКрім того, що обійматися приємно, ще й корисно. Вважають, що обійми зміцнюють імунітет людини, підвищують рівень гемоглобіну в крові, прискорюють одужання після хвороби.

    Обійми – один зі способів зняти напругу, вони допомагають знизити артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. На думку багатьох психологів, прояв взаємної ніжності дозволяє значно знизити стресовий стан, розслабитися завдяки виробленню ендорфінів у великій кількості. Так, одні теплі обійми можуть замінити кілька таблеток для боротьби із повсякденними стресами. Дослідники з Амстердамського вільного університету довели, що люди, які страждають екзистенціальною тривогою, зможуть полегшити симптоми, обіймаючи, як живу людину, так і неживі предмети,  наприклад, плюшеві іграшки.

      1111111Італійські медики стверджують, що обійми − це запорука молодості і довголіття, а люди, які здатні виявляти ніжність, живуть у три рази довше, ніж стримані і замкнуті в собі. Обійми стимулюють вироблення окситоцину – гормону любові, що посилює відчуття довіри та задоволення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.