День безпечного Інтернету 2018

SID2018_EC_Insafe_INHOPE-01-1Останнім часом відзначення Всесвітнього дня безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) в Україні набуло певної традиційності. Святкування, встановлене Єврокомісією у січні 2004 року за підтримки організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету), відбувається щорічно у другий вівторок лютого. Мета свята — об’єднати зусилля держави, громадськості у пошуку шляхів безпечного користування Інтернетом, обговорити питання Інтернет-етики та Інтернет-безпеки, вжити заходів з популяризації механізмів безпечної роботи у мережі, перш за все – серед  дітей і молоді.

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх.

Для більшості з нас Інтернет — це вільний доступ до корисної інформації, однак із його допомогою легко отримати і персональні конфіденційні дані. Адреса, телефон, особисті фото, відомості про рідних, паспортні дані, банківські рахунки, — ось далеко не повний перелік інформації, яку активний користувач мережі зберігає на її серверах.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів із безпеки в Інтернеті разом зі всім світом: як у навчальному закладі, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях.

Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештег #SID2018 або  #SaferInternetDay;

Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2018 року та беріть участь у #saferinternetchallenge.

2Пропоную цифровий ресурс «Безпечний інтернет», звернувшись до інтерактивних сторінок якого, ви, шановні читачі, знайдете багато різноманітної інформації з даної теми, поради, адреси офіційних сайтів, які керують вміст інформації в інтернеті в Україні та інше.

 ПОРАДИ:

  1. Користуйтеся безпечними браузерами і стежте за їх оновленнями. Фахівці свідчать, що найчастіше атаки здійснюються на браузери Internet Explorer і Opera, які користуються найбільшою популярністю у користувачів.
  2. Електронна пошта, логіни і паролі для входу на сайти «люблять» складність: велику кількість символів, додавання спеціальних символів (таких, як %, ?, *), цифр. Не слід використовувати у логіні та паролі акаунту своє ім’я та прізвище, дату народження, номер телефону, оскільки зловмисник, підбираючи пароль, перш за все перевірить наскільки підходять ваші особисті дані. Власники компаній, що діють у мережі Інтернет, періодично проводять дослідження щодо визначення найбільш популярних паролів. У ТОП-десятку незмінно потрапляють такі сполучення цифр та літер: 12345 (перше місце), 123456, 11111, 123321, 000000, gfhjkm («пароль» у англійській розкладці латинською абеткою), ghbdtn («привет» у англійській розкладці), 1234567, 12345678, qweasd. Тисячі подібних сполучень потрапляють до словників для брутфорсу. Брутфорс (англ. brute force — «груба сила») — старий, малоефективний, але найчастіше використовуваний метод злому шляхом перебору паролів. Таким чином, близько 40% усіх акаунтів є доступними для легкого злому (за даними http://www.faito.ru).
  3. Реєструючись на різних сайтах, використовуйте різні логіни і паролі. Відкрийте декілька акаунтів електронної пошти: для робочого листування, особистого спілкування та реєстрації на різних сторінках. Не користуйтесь послугою збереження паролів, кожного разу вводьте його заново. Щоб не заплутатися, зберігайте ваші логіни і паролі у створеному на комп’ютері спеціальному файлі та копіюйте їх звідти, але не називайте його password, не зберігайте на Робочому столі і не забудьте його закодувати.
  4. Не довіряйте зовнішній інформації: не переходьте по сумнівних посиланнях, які вам відправляють поштою або з ресурсів миттєвих повідомлень, перевіряйте адреси сайтів у рядку стану браузера.
  5. Для повноцінного захисту встановіть ліцензійну версію антивірусної програми. Експерти радять уважно вивчити інструкцію з її використання, виставити на максимальний рівень ключові налаштування і автоматичне оновлення програми. Після встановлення слід повністю перевірити комп’ютер на наявність зараження файлів вірусними програмами і робити таку перевірку кожного місяця. Підвищити рівень безпеки допоможуть комплексні системи захисту, до яких, крім антивірусних програм, належать фільтри спаму, фаєрвол (міжмережевий фільтр) тощо.
  6. Файли, які мають для вас особливу цінність, ховайте подалі від цікавих очей. Можна встановити на них пароль, але ще краще — зашифрувати за допомогою програми TrueCrypt. Зведіть до мінімуму особисту інформацію в мережі. Наявний контент має бути нейтральним, а фото — пристойними. При заповненні веб-анкет керуйтеся принципом радянських часів: не був, не числився, не перебував.1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.