БЕРЕСТЕЙСЬКИЙ МИР — 100 РОКІВ

20180209_141406Постійно-діюча в читальній залі Надвірнянської ЦРБ документально-ілюстративна книжкова виставка «Роки Української революції – століття пам‘яті» поповнилася новим розділом «Брестський мир – Центральна Рада: становлення національної державності», присвяченим 100-річчю підписання Берестейського договору. Цей договір забезпечив встановлення дипломатичних зв‘язків УНР з Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною, Болгарією та допомогу у боротьбі з радянською владою.

Брестський мирний договір 1918 року складався з 10-ти статей.  Він визнавав незалежність УНР і визначав її кордони. Сторони відмовлялись від взаємних претензій  і контрибуцій.

55Окрім політичного договору, 18 лютого між УНР і центральними державами було укладено  військову конвенцію, яка підвела правову базу під вступ німецької армії на територію України. Країни Четвертого союзу обіцяли Україні збройну допомогу проти більшовизму та позику в один мільярд карбованців. в обмін на постачання до 1 липня 1918 року зерна та інших сільсько-господарських продуктів.

Підписання Брестського миру стало першим актом визнання України як незалежної держави в новітній час.

Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду матеріалів, представлених на виставці

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.