Віртуальна мандрівка «Національні парки Європи»

11124 травня — Європейський день парків. Цього дня  у всій Європі святкується Європейський день парків.

Проведений вперше в 1999 році цей день тепер святкується щорічно. Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) — європейською організацією, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах.

Дата святкування була вибрана у зв’язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки — це були дев’ять Національних парків, заснованих в Швеції. З того часу природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.

Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідних територій Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. В даний час Європейський день парків символізує міжнародну солідарність в справі охорони природних територій.

IMG-03ba5fafcf48b932fcb202d4f778b5af-V

22222222

Сьогодні природні території є однією з найбільших цінностей планети. Вони накопичили в собі культурну спадщину кількох століть, тому збереження таких природних зон вважається обов’язком людства.

У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників (відкривають тематичні виставки, читають лекції, показують фільми, проводять нові екскурсії, організовують дитячі програми і фестивалі), метою яких є привернення уваги до природної краси Європи і її культурного надбання.

Глобальна мета Європейського дня парків полягає в підвищенні значущості парків і заповідних територій, а також в розробці заходів по збереженню цих територій.

Щоб привернути увагу до природної краси Європи і її культурного надбання 24 травня в Пункті європейської інформації Надвірнянської районної бібліотеки відбулась віртуальна мандрівка  Національними парками Європи. Присутні з цікавістю та з великим захопленням переглянули слайди мультимедійної презентації  і  мріяли хоч на хвилинку опинитись в безцінній природній красі парків Європи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.