Хвилини-застереження «Хочеш жити – кидай палити»

IMG_543331 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (резолюція № Wha42.19). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички – однієї з найбільш поширених епідемій за всю історію існування людства – нікотіноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.

20180531_095646Працівники бібліотеки долучилася до боротьби з курінням. Серед жителів міста заздалегідь були поширені пам’ятки-застереження  «Тютюнопаління і його шкідливі наслідки».  В Пункті європейської інформації Надвірнянської центральної районної бібліотеки для відвідувачів оформлена інформаційна вітрина «Геть паління! Ми здорове покоління!» щоб привернути увагу до шкоди якої завдає куріння тютюну. Позбутися цієї шкідливої ​​звички непросто, тому що немає універсального методу, який підійшов би всім і кожному. Тому потрібно вибрати для себе спосіб або поєднання способів, які будуть дієвими для вас. Бібліограф Тетяна Гавриленко   розказала про здоровий спосіб життя та про профілактику шкідливих звичок.

IMG_5439

IMG_5443IMG_5441

У читальній залі оформлена виставка-застереження «Орієнтир – здоровий спосіб життя», на полицях якої представлені книги, газетні і журнальні статті про негативний вплив тютюнового диму на організм людини, статистичні дані про куріння, про адміністративну відповідальність за куріння в заборонених місцях і багато іншої пізнавальної інформації.

З давніх — пір найціннішим скарбом людини вважалося здоров’я. Тому хочеться побажати «Дихайте вільно і будьте здорові!».

Пам’ятка-застереження

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.