”Незламний, гордий, вірний син України”

(до 90-річчя від дня народження українського прозаїка, публіциста,

 критика Сергія Петровича Плачинди)

“Якби не було в нас Плачинди,

 його варто було б вигадати…”

Ольга Дубовик

admin-ajax.jpg2Роки дитинства та юнацтва письменника припали на сумнозвісні часи Голодомору та німецько-фашистської окупації. У повоєнні роки хлопець пішов працювати механіком до радгоспу та, одночасно, навчався у середній школі. Отримавши атестат, він виїхав до Києва, де склав іспити для вступу до державного університету на факультет філології.

Продемонструвавши неабиякий хист до літературної діяльності, Сергій Плачинда став аспірантом, а потім — науковим співробітником інституту літератури ім. Тараса Шевченка.

Перу Сергія Плачинди належать літературознавчі монографії «Композиція і характери в новелах Юрія Яновського», «Майстерність Ю. Яновського» та перша в постсталінській Україні книга про О. Довженка, книжка оповідань та нарисів «Кам’яна веселка»,  повісті «Таня Соломаха», «Взяти на себе», «Синьоока сестра», книжка-нарис «Брати Місяця», книга історичних повістей «Неопалима купина», романи «Ревучий», «Степова сага». Крім того, у 1993 році у світ вийшов укладений ним «Словник давньоукраїнської міфології».

У роки здобуття державної незалежності Україною, літератор був активним учасником Народного Руху, здійснював політичну діяльність шляхом створення Української селянської демократичної партії.

Пішов з життя митець 7 вересня 2013 року.

До 90-річчя від дня народження українського літератора, публіциста, літературного критика Сергія Петровича Плачинди підготовлена бібліографічна довідка ”Незламний, гордий, вірний син України“, яка ознайомить користувачів з життєвим та творчим шляхом письменника, літературою, наявною у фонді нашої книгозбірні.

”Незламний, гордий, вірний син України“ інф.довідка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.