Семінар для бібліографів: переходимо на УДК

DSC06693На базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка 27 червня 2018 р. відбувся семінар-практикум бібліографів централізованих бібліотечних систем «Систематизація документів згідно таблиць УДК. Основні правила переводу систематичної картотеки статей на УДК» в якому взяла участь бібліограф Надвірнянської ЦБС, Тетяна Гавриленко.

Заступник директора з наукової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, Галина Горбань привітала учасників та відмітила, що бібліографи уособлюють джерело знань і мозковий центр кожної конкретної бібліотеки. Порекомендувала кожному скласти проспект рекомендацій на допомогу працівникам сільських книгозбірень щодо впровадження УДК. Побажала колегам плідної праці та втілення освоєних знань в практику роботи своїх бібліотек.

Алла Габер, завідувач довідково-бібліографічного відділу ОУНБ представила презентацію «Універсальна десяткова класифікація: методика визначення індексів» та ознайомила присутніх з державними стандартами з питань УДК, представила посібники на допомогу УДК. Детально ознайомила з принципом побудови класів УДК, технологією індексування документів, знаками УДК таблицями визначників та їх використанням.

Головний бібліограф, Ніна Бойчук поділилась досвідом роботи відділу з методики пересистематизації СКС на УДК «Систематична картотека статей: правила переводу на УДК».

Тетяна Гавриленко взяла участь у тренінгу «Особливості переводу на УДК та формування окремих розділів СКС», практичних заняттях, у фаховому діалозі «Особливості ДБА на етапі впровадження УДК».

Відвідавши  семінар-практикум учасники отримали нові знання щодо переводу систематичних картотек статей на УДК.

DSC06650DSC06649DSC06646

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.