10 сучасних українських письменників

         2_main.1477057336  Пропоную познайомитись із творчістю 10 українських сучасних авторів, які  багатьом  до душі, які мають любов та повагу сучасного читача і якими варто пишатись:

schoСергій Жадан — улюбленець сучасного читача та найпопулярніший український письменник на сьогоднішній день. Його цитують, його запрошують за кордон і його вірші беруть за основу пісні знамениті гурти. Це людина, котра однаково сильна, як в поезії, так і в прозі та може змусити битись в такт серця читачів, як із Заходу, так і зі Сходу. Музикант, громадський активіст, волонтер — він виходить за рамки письменника і є дійсно видатним українцем.

scho-chytЮрій Андрухович – автор романів і збірок есе та поетичних збірок. Власник премії Аngelus за Кращий роман Центральної Європи. Окрім власних прекрасних творів, автор подарував українцям переклади Райнера Марії Рільке, Бруно Шульца та інших зарубіжних письменників, адже він також талановитий перекладач. Його ім’я, без перебільшення, знає кожен український читач.

zabuzhkoОксана Забужко – подарувала світові десятки чудових творів: поетичні збірки, романи, літературознавчі дослідження. Вона має безліч престижних нагород, таких як премія Angelus за Кращий роман Центральної Європи. Але найбільша нагорода – визнання десятків, якщо не сотень тисяч українців. Сильна, чесна і талановита вона дійсно заслуговує на це визнання.

Maks-KidrukМакс Кідрук – український письменник, мандрівник, дописувач чоловічого журналу «XXL», автор популярних нині романів «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», а також купи тревелогів, адже Кідрук не тільки письменник. Але й мандрівник. Він побував у більш ніж у 30 країнах світу, серед яких багато екзотичних та навіть небезпечних. І це ще одна причина, чому його твори так цікаво читати. А “Не озирайся і мовчи” взагалі визнана однією з найбільш продаваних у 2017 Yurij-Izdrykроці художній творів.

Юрій Іздрик разом із Юрієм Андруховичем, заснував журнал Четвер. Адже найталановитішим митцям завжди замало простору для творчості. Окрім численних прозових творів та чудових віршів, він створив музичний проект, є композитором та художником і прямо таки переповнений творчими ідеями у всіх сферах. Правду кажуть, що талановита людина — талановита у всьому.

Lina-KostenkoЛіну Костенко сміливо можна віднести до класиків української літератури. Просто справа у тому, що нам пощастило жити в один час із класиком! Її творчий шлях викликав інтерес ще у 60-ті роки і інтерес цей не зник досі. А після роману “Записки українського самашедшого”, що вийшов у світ у 2010 році, українці заново полюбили Ліну Василівну, не тільки як поетесу, але і як письменницю. Цю книжку і досі жадібно розбирають на цитати, тож Костенко можна вважати і класиком, і сучасним автором.

Mariya-MatiosМарія Матіос – її твори радять читати тим, хто хоче навчитись розмовляти українською мовою, як справжній майстер слова. Про талант письменниці світ дізнався ще у 1992 році і з того часу вона порадувала нам більш ніж двадцятьма публікаціями своїх поетичних збірок або романів. За ці 25 років творчої кар’єри, більшість книжок Матіос були перекладені іноземними мовами, а одна з них — зробила її лауреатом Шевченківської премії.

Lyubko-DereshЛюбко Дереш ще у підлітковому віці встиг написати і опублікувати свою книжку “Культ”, яка подарувала йому славу серед молодого покоління українців. Адже він писав просто, правдиво і гостро та досі не втратив цієї гостроти. Зараз Дереш опублікував вже 8 чудових творів, кожен з яких просякнутий життям та проблемами сучасної молоді. І не тільки української. Його книжки перекладено французькою, німецькою, польською, італійською та сербською мовами. Починаючи з 17 років, він дарував світові творчість, на якій виросло, як мінімум, його покоління.

Taras-ProhaskoТарас Прохасько  – письменник, особистість різностороння. Біолог за освітою, котрий встиг попрацювати барменом, вчителем, сторожем і ведучим на радіо, пише чудові книжки. Не зважаючи на те, що вони з’являються не так часто, як нам хотілося б, автор все рівно не зникає з медійного простору і з сердець читачів. Адже його книжки дивують, захоплюють і занурюють у якусь особливу атмосферу. А після найпопулярнішого твору “Непрості” 2002-го року, фанатів у Прохаська тільки більшає.

kalut3Катерина Калитко – українська поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів. У її творчому запасі не одна написана і успішно видана книжка, але найбільшої популярності серед української молоді, набув твір “Земля загублений”, котрий з’явився на книжкових поличках у 2017 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.