«Ми проти торгівлі людьми»

IMG_5848У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який реалізовує Надвірнянська центральна районна бібліотека в читальній залі відбулись громадські слухання  «Ми проти торгівлі людьми!» до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

IMG_5852 IMG_5850 IMG_5862

Запрошені Ольга Томин, начальник відділу Надвірнянського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Мар’яна Букатюк, фахівець  з соціальної роботи, поінформували громадськість м. Надвірної   про  те що торгівля людьми визнана сьогодні серйозним злочином на міжнародному рівні. Україна є країною походження, транзиту та призначення для чоловіків, жінок і дітей, які вивозяться за кордон з метою примусової праці.  Роз’яснили які є форми торгівлі людьми, як не попастися на гачок та не стати жертвою торгівлі людьми, навели статистичні дані по Україні та області.  Присутні  задавали різні питання, які їх хвилювали та отримували вичерпну відповідь від фахівців. Також був розданий роздатковий матеріал, де вказані гарячі телефонні лінії з протидії торгівлі людьми.

IMG_5873 IMG_5876 IMG_5877

IMG_5892

Складна економічна ситуація в країні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати  роботу.

IMG_5881 IMG_5880 IMG_5875

Торгівля людьми включає в себе торгівлю чоловіками, жінками та дітьми з метою експлуатації їх праці, сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, використання в порнобізнесі, втягнення до кримінальної діяльності та різного роду збройних конфліктів,, а також торгівля людьми з метою трансплантації органів та тканин, насильницького донорства.

Про  законодавчі акти, статті, які передбачають кримінальну відповідальність розказав старший інспектор ювінальної превенції, капітан поліції Надвірнянського  відділення поліції, Роман  Гаврилаш.

Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю. Але ж і кожен сам повинен бути уважним і обережним.

Правозахисники Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) спільно з Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) починаючи з 2016 року приймають активну участь у питаннях боротьби з торгівлею людьми, зокрема, одним із напрямків роботи є підтримка у розгляді по справі так званих наркокур’єрів, відповідно до якої, громадян України вербують з метою втягнення їх у злочинну діяльність шляхом перевезення наркотичних речовин в іноземні країни. Основним акцентом у справі є припинення подібних злочинів та повернення в Україну осіб, які перебувають на даний час в місцях несвободи на території іноземних країн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.