З Днем незалежності, Україно!

день-независимости-укратні-анимация-откріткаДень Незалежності України – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Ця знаменна дата навіки ввійшла золотою сторінкою в історію нашої держави, започаткувала нову епоху в житті народу, законодавчо закріпила його вікові змагання за свободу та незалежність, демократичні прагнення до національного відродження, економічного зростання, культурного і духовного піднесення.

В читальній залі Надвірнянської центральної районної бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку “Боже, Україну збережи, Господи, помилуй нас!”, яка знайомить відвідувачів з різними періодами українського державотворення від його першовитоків до сьогодення. З нагоди 27 річниці Дня Незалежності підібрано ряд матеріалів з історичними дослідженнями, спогадами, роздумами політиків та творців подій 1991 року, котрі представлені у розділі “На світі є одна країна, яку люблю – це Україна”.

004-2-510x395

Святкуймо і пам’ятаймо слова видатного українського політичного діяча, історика, публіциста Вячеслава (Вацлава) Липинського (1882-1931), палкого патріота України: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути». Чи актуальні ці слова сьогодні?

Ці слова українського політичного діяча тридцятих років дуже актуальні сьогодні. Україні – двадцять сім років. Ще дуже молода держава.

І дісталась вона нам не у спадок, а була виборена довгою запеклою історичною боротьбою наших предків. Боротьбою як на полі бою, так і словесному. Бо збережена українська мова,  традиції, пісня, історія зберегли націю – спільноту зі спільним  історичним походженням, єдиною мовою, особистим відчуттям «національної ідентичності», колективним усвідомленням своєї єдності, яку дає держава.

З Днем незалежності, Україно!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.