Обірвана струна Володимира Івасюка

Минуло більш ніж чверть століття, як не стало Володимира Івасюка. 4 березня цього року композитору, поету Володимиру Івасюку мало б виповнитись 70 років… Інтерес до творчості і життя композитора не спадає. Хоча молоде покоління мало знає про життя Івасюка та його пісні знаходять відгук у серцях та душах молодих людей, формують в них відчуття краси й любові до рідної землі, яку так натхненно оспівав Володимир Івасюк у своїх шедеврах — «Баладі про мальви», «Пісні про тебе», у «Літі пізніх жоржин», а надто — в «Червоній руті», «Водограї»…

   Днями в Надвірнянській центральній районній бібліотеці пройшла мистецька година-спомин «Володимир Івасюк: обірвана струна» присвячена 70-річчю з дня народження композитора, який організували працівники бібліотеки та членкині районного осередку Союзу Українок. Голова союзянок Ольга Багрійчук у своєму вступному слові відзначила, що Володимир Івасюк, як і всі талановиті люди, був обдарований у всьому. Він добре малював, писав вірші, створював пісні, був їх виконавцем, чудово грав на фортепіано та гітарі.

    Про життя композитора та становлення його творчості розповіла бібліограф ЦРБ Тетяна Гавриленко, проілюструвавши свою розповідь цікавою слайд презентацією. Союзянки Марія Ковальчук та Ганна Лаврінок поділилися своїми спогадами-роздумами про життя та творчість Володимира Івасюка. Зацікавив присутніх фільм про творчість Володимира Івасюка. А ще звучали записи його пісень у виконанні Василя Зінкевича, Софії Ротару, Віталія Козловського. Чудовий пісенний вернісаж підготували членкині осередку Союзу Українок с.Гвізд, разом з якими всі присутні співали «Червону руту», «Водограй», «Ти у мене єдина», «Я піду в далекі гори» та ін..Успіх митця, звичайно, радував не всіх. Він був талановитою, відомою людиною, а тому мав багато недоброзичливців та ворогів, які врешті і обірвали струну його життя. Та не змогли стерти пам’ять про нього, яка живе і сьогодні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.