День пам’яті та примирення

IMG-8d2edc2ed3594b71c8a3f4643d003711-V8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і 74 — річчя з          Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо пам’ятати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки. Про трагічні роки війни через долі та звитяги чоловіків і жінок – уродженців різних куточків України та світу, які воювали у регулярних арміях або були партизанами, служили у допоміжних формуваннях або на передовій, пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Важливо, що хоч би де перебували ці українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму та дістали високі відзнаки країн, у лавах яких вони служили.

В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який реалізовує Надвірнянська центральна районна бібліотека працівниками читального залу в ПЄІ створено книжково-ілюстративну виставку-вшанування «Їх подвиг палає безсмертним вогнем». Серед представлених на експозиції книги: «Війна і міф. Невідома Друга світова 1939-1945 рр.», «Безсмертя. Книга пам’яті України 1941-1945», історичні нариси «Україна у другій світовій війні», «Україна в полум’ї війни», Книга пам’яті України «Подвиг навіки», «Україна. Віхи історії», «Атака. Героїчна композиція» (Сповіді. Дивізи. Застереження та заповіти лицарів «Золотої зірки», «Україна і Німеччина у Другій світовій війні» і ін. Інформація, представлена в експозиції, висвітлює причини виникнення Другої світової війни, відтворює широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.

Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві, а також запобіжним фактором від можливості повторення подібного сценарію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.