«Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається три визначні для України дати: День українського козацтва, День створення Української Повстанської Армії та День захисника України.

День захисника України – це свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу,  збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі та на підтримку ініціативи громадськості.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці для нас, українців, свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.  Воно було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

В читальній залі Надвірнянської центральної районної бібілотеки до цієї дати облаштовано книжкову виставку-інсталяцію «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра», де представлені матеріали по історії українського козацтва.

Героїчні подвиги українських козаків, вояків УПА назавжди залишаться символом мужності, незламності українського духу, непохитності віри, які продовжують сьогодні Герої українсько-російської війни, виборюючи нашу свободу та незалежність східних кордонах нашої держави.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.