«Майстри українського живопису»

В читальній залі Надвірнянської центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-вернісаж «Майстри українського живопису».

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика є невід’ємною частиною національної культури, джерелом духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Доробок художників засвідчує могутній потенціал нашого народу, сприяє створенню позитивного іміджу України в світі.

Майстром в жанрі живописного критичного реалізму був Тарас Шевченко, який почав малювати з малих років і вніс великий внесок в розвиток побутового жанру, зображуючи життя таким, яке воно є. Так само, як він робив і у віршах.

Ілля Рєпін народився в Чугуєві Харківської губернії. Свою знамениту картину «Запорожці пишуть листа турецькому султану» він писав кілька років і для замальовок приїжджав в місця, де розташовувалася Запорізька Січ. Для художника це була не просто картина на історичну тему, а ілюстрація віри в силу українського народу.

Сучасні українські художники визнані у всьому світі і їхні роботи добре продаються. Ось деякі з них: Микола Глущенко, Віктор Зарецький, Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі, Олександр Гнилицький, Олександр Ройтбурд, Анатолій Криволап, Сергій Животков, Василь Цаголов, Ілля Чичкан, Борис Михайлов, Оксана Мась, Віктор Сидоренко, Арсен Савадов, Євгенія Гапчинська, Олег Тістол.

Як відомо, образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи художників будять прагнення до прекрасного, змушують замислитися над хвилюючими питаннями і конкретними проблемами.

Тож не баріться, приходьте до бібліотеки!

Запрошуємо всіх бажаючих!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.